Jakimi sprawami się zajmujemy?

Jakimi sprawami zajmuje się Fundacja Arystoteles?

Wstęp

Prawda, Wolność i Własność – to triada wartości, składających się na przyrodzoną i niezbywalną godność człowieka, które stanęły u podstaw Aktu Fundacyjnego oraz Statutu Fundacji Arystoteles.

Człowiek jest absolutnym właścicielem swojego życia, śmierci, wolności i własności. Żaden człowiek nie ma prawa godzić w w/w atrybuty drugiego człowieka.

 

1. Prawda

Cel wszelkich przedsięwzięć Fundacji stanowi ochrona człowieczeństwa czyli ochrona niezbywalnych i przyrodzonych wartości ludzkich, takich jak prawda, wolność, własność i wywodzących się z nich – honoru, dumy, waleczności ale także solidarności i  przedsiębiorczości. Realizacji w/w ochrony Fundacja podjęła się w pierwszym rzędzie w Poradni prawnej, wiedzy ekonomicznej i informacji obywatelskiej.

Każdy człowiek wie najlepiej, jak ma żyć, a jeśli wyrządzi szkodę lub krzywdę innemu człowiekowi, to jest zobowiązany do jej naprawienia. Poradnia prawna służy pomocą ludziom prześladowanym za prawdę o tej zasadzie prawa naturalnego lub tym, którzy są pozbawiani tej prawdy. Wobec naruszania  w/w zasady w obszarze wolności osobistych przez funkcjonariuszy instytucjonalnych, Fundacja podejmuje ochronę człowieka, który mimo, że jest właścicielem swojego wizerunku, to jest prześladowany za sprzeciw przeciwko przymusowi noszenia kagańca na twarzy.

Podobnie pomocy naszych prawników, prawników prawa naturalnego wymaga człowiek podróżujący samochodem, który nie uczynił nikomu ani krzywdy osobistej ani szkody materialnej, czyli nie spowodował żadnego wypadku drogowego, a mimo to funkcjonariusze publiczni pozbawiają go dokumentu prawa jazdy nadanego mu przez innych funkcjonariuszy publicznych w imię szkody wyimaginowanej przez funkcjonariuszy publicznych.

 

2. Jakimi sprawami zajmuje się Poradnia prawna przy Fundacji Arystoteles?

Wstęp

Poradnia Prawna przy Fundacji Arystoteles zajmuje się co najmniej dziesięcioma grupami spraw, wymienionymi poniżej.

Fundacja pragnie, poprzez Poradnię prawną, angażować się po stronie ludzi krzywdzonych przeciwko krzywdzicielom chełpiącym się rzekomym prawem i rzekomą władzą w stosunku do Suwerenów, pozbawianych, nieraz przez tysiąclecia, swojej godności, wolności, własności, życia, zdrowia itp.

Poniższe dziedziny życia ludzkiego są przedmiotem szczególnej agresji instytucjonalnej zwolenników niewolnictwa w stosunku do Suwerenów. W w/w dziedzinach panuje nieproporcjonalnie większa przewaga środków finansowych, władzy, stereotypów po stronie instytucji, milczące przyzwolenie władzy publicznej na bezprawie  oraz niezwykłe zaniechanie świadczenia pomocy prawnej poszkodowanym i pokrzywdzonym przez instytucje, za przyzwoleniem władz.

  1. Lichwa frankowa

Poradnia zajmuje się rewindykacjami zasobów finansowych ofiar oszustw instytucji kredytowych w formie kredytów denominowanych na franki szwajcarskie, podejmując się bezpłatnych analiz porównawczych unieważnienia umów zawartych podstępnie jako wadliwych prawnie z wierzytelnościami naliczonymi w/w ofiarom przez finansjerę bankową.

2. Lichwa chwilówkowa

Najczęstszym łupem lichwiarzy finansowych padają przede wszystkim nie przedstawiciele klasy średniej, którzy powinni podnosić ustawicznie swoją elementarną wiedzę finansową  i prawną, ale przede wszystkim ludzie najubożsi oraz starcy, samotni, pozbawieni bezdusznie wsparcia przez bliskich. Od dawna panuje ludobójstwo finansowe najbiedniejszych Polaków w postaci chwilówek, przekształcających biedaków w trupy finansowe.

Lichwiarze wiedzą, że zaszczuci finansowo biedacy nie pomarzą nawet o skorzystaniu z pomocy prawników, kiedy brakuje im na chleb. Pasożytując cynicznie na tej wiedzy, wpychają biedaków w coraz większą lichwę, doprowadzając ich nie tylko do nędzy finansowej, ale do wykluczenia społecznego z dotychczasowych kręgów społecznych.

3. Handel dłużnikami

Upodlenie najbiedniejszych warstw społeczeństwa polskiego przebiega także poprzez niekontrolowany ustawowo ani społecznie handel długami z chwilówek przez wyspecjalizowane grupy pośredników finansowych, funkcjonujących dzięki łatwo dostępnym dla nich kredytom bankowym. Nieustanny obrót dłużnikami wspierany stalkingiem handlarzy długów wobec swoich ofiar skutkuje zaszczuciem psychicznym tych ludzi i niezdolnością do racjonalnej, a tym bardziej profesjonalnej obrony przed w/w wyzyskiem finansowym, stąd Poradnia widzi konieczność przeciwdziałania takim praktykom monopolistycznym w stosunku do ludzi zmarginalizowanych finansowo przez instytucje finansowe i wydanym na ich łup przez instytucje publiczne.

4. Koterie lokalne

Poradnia występuje przeciwko zorganizowanym klikom lokalnym powstającym  na styku władz samorządowych i biznesu lokalnego w obronie prywatnej własności siedlisk – zagród chłopskich i zabudowy domów jednorodzinnych, pozbawionych realnej pomocy ze strony instytucji publicznych konstytucyjnie i ustawowo powołanych do zwalczania korupcji i nepotyzmu.

5. Mafie energetyczne

Poradnia występuje przeciwko dawniej państwowym, obecnie prywatnym korporacjom energetycznym, gazowym, wodociągowym czy kanalizacyjnym, biorąc w obronę właścicieli indywidualnych działek prywatnych, krzywdzonych bezprawnym i bezpłatnym użytkowaniem siedlisk przez wielkich i możnych tego świata.

Pomocy prawnej od Poradni potrzebują też ludzie, którzy są ograbiani horrendalnie zawyżonymi cenami dostawy energii elektrycznej czy innych mediów, mimo, że od pokoleń naruszana jest równocześnie istota ich drobnej własności indywidualnej przez państwowe, a obecnie międzynarodowe koncerny energetyczne czy paliwowe.

Oczywiście, brakuje aktywności legislacyjnej w celu ustawowej ochrony naruszeń w/w drobnej własności ziemskiej na przykład przez ustawowy obowiązek kompensaty przez rekinów energetycznych ich wierzytelności za dostawę medium z czynszem, należnym właścicielom działek trwale eksploatowanych, często bezumownie przez te rekiny.

6. Niewolnicy spółdzielni

Wiele rodzin chłopskich, jak i wysiedleńców z Kresów Wschodnich, po 1945 r., wskutek zaborów sowieckich na wschodzie lub rugowania chłopów ze wsi, wyemigrowało do spółdzielczych bloków mieszkaniowych w miastach nowego typu. Ponieważ zarządy spółdzielni niejednokrotnie naruszają zarówno  godność, jak i mienie członków tychże spółdzielni, dlatego własność w/w osób nieustannie narażona jest na naruszenia.

7. Konstruktywna samokrytyka albo lincz korporacyjny

Zagnieździły się w Polsce zwyczaje bolszewickie, polegające na represjonowaniu  ludzi wolnych za nieprawomyślność wykluczeniem zawodowym przez kliki zawodowe w postaci sądów dyscyplinarnych. Wśród polskiej klasy średniej,  która zdawało się pod koniec lat 80-tych XX wieku, nawiąże do dobrych, staropolskich kodeksów etycznych,  zagnieździły się całkowicie niekonstytucyjne i pozaustawowe kodeksy zawodowych norm dyscyplinarnych, pozaustawowe postępowania dyscyplinarne jak i sądy dyscyplinarne sprzeczne z pojęciem sądu, zawartym w art.6 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i Obywatela, które służą koteriom korporacyjnym do dokonywania czystek kadrowych w stosunku do ludzi wolnych, pragnących wykonywać wolne zawody zgodnie z własnym sumieniem.

Fundacja, staje w obronie “czarownic” i “czarowników” w tych współczesnych procesach o czary.

8. Lichwa fiskalna

Ponieważ polscy funkcjonariusze podatkowi sobie przypisują atrybuty suwerena podatkowego, dlatego na zasadzie antynomii, ludzie obciążeni daninami podatkowymi otrzymują od nich miano niewolników podatkowych. Żywi ludzie uznani za niewolników podatkowych nie mają prawa do sądów powszechnych w sprawach podatkowych, choć takie prawa mają seryjny morderca, włamywacz czy gwałciciel. Wobec braku merytorycznego sądownictwa powszechnego w merytorycznych sporach podatkowych, rzekomo w państwie prawa, i to demokratycznym, a zatem takim, w którym rządzą obywatele, rolą Fundacji są nie tyle procesowe potyczki w obronie niewolników podatkowych, co stwarzanie ofiarom represji podatkowych nowych strategii finansowo – prawno – organizacyjnych po zniszczeniach przedsiębiorstw czy majątku prywatnego.

9. Jasyr ubezpieczeniowy

Nieustanne, bo trwające od dziesiątków lat,  marnotrawienie olbrzymich i coraz większych środków pieniężnych środków z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych przez funkcjonariuszy publicznych spowodowało zaprzepaszczenie olbrzymich możliwości inwestowania w nieruchomości, kopalnie, drogocenne kruszce czy dochodowe przedsiębiorstwa, skutkiem czego żywym ludziom grozi tylko przymus finansowy, a nie mogą realnie liczyć na jakąkolwiek realną rekompensatę z poddawania się temu przymusowi na starość.

10. Mafie religijne

Fundacja bierze, poprzez Poradnię prawną w opiekę ludzi prześladowanych za poglądy religijne. Poradnia chroni prawnie osoby prześladowane religijnie, z racji wyznawanych i prezentowanych poglądów, i to nie tylko chrześcijan, przedstawicieli innych wyznań, osób bezwyznaniowych, którzy nie mogą swobodnie wyznawać kultu religijnego, czy prezentować swoich poglądów w dyskusjach publicznych, albowiem spotykają się z dyskryminacją słowną, paszkwilami, drwinami i obmową ze strony innych osób, ale także chrześcijan prześladowanych religijnie i wyzyskiwanych finansowo przez zdeprawowany i niemoralny kler katolicki, który nadto  posuwa się do zubażania świątyń z przedmiotów sakralnych i zabytkowych.

 

3. Aktywność i kreatywność

Celami statutowymi Fundacji są popularyzacja wiedzy finansowej i ubezpieczeniowej ludności w celu usamodzielniania się ludzi od instytucji nie spełniających funkcji, do których są powołane.

Celem Fundacji jest też upowszechnianie wśród ludzi elitarnej wiedzy o zarządzaniu mieniem przez wiedzę finansową i prawną o najlepszych strategiach powoływania, funkcjonowania  i rozwoju organizacji prawnych, które od powołania mogą być samodzielne finansowo, ale przede wszystkim są odporne na zewnętrzną agresję finansową.

Fundacja promuje tylko takie rozwiązania prawne, jakie okazały się sprawdzone zarówno w praktyce gospodarczej ludzi bogatych, jak i we własnej praktyce założycieli i zarządu Fundacji.

Fundacja stawia do dyspozycji ludziom odważnym bardzo różnorodne strategie finansowe rozwijania formy organizacyjno -prawnych, w zależności od formy planowanej aktywności.

Oczywiście najliczniejsza grupa ludzi wolnych i odważnych to przedsiębiorcy handlowi, usługodawcy czy producenci – dla których  fundacja posiada odporne finansowe i organizacyjnie na wszelką przemoc strategie zakładania i rozwijania holdingów zagraniczno – krajowych spółek kapitałowych.

Z kolei dla społeczników, pragnących wykonywać wolne zawody w niekomercyjnych  organizacjach non – profit  – fundacja posiada strategie finansowe powoływania i rozwijania fundacji z działalnością gospodarczą.

Wreszcie dla ludzi ceniących wolność, pragnących rozwijać życie kolektywne, najchętniej z dala od centrów finansowych, zarówno poprzez wspólnotę pracy jak i wspólnotę zamieszkania  – fundacja posiada strategię finansową zainicjowania i powołania rolniczych spółdzielni produkcyjnych energetycznych. Owo szczytowe osiągnięcie organizacyjne na wsi polskiej po 1945 r., a mianowicie spółdzielnia, jest niezwykle atrakcyjną instytucją prawną w aktualnej rzeczywistości społecznej i gospodarczej. Fundacja potrafi tą całkowicie nieznaną i nie polecaną przez główny nurt praktyki prawniczej czy gospodarczej instytucję prawną uzbroić w sprawne finansowo przedsięwzięcie dla ludzi ceniących sobie suwerenność finansową i gospodarczą, umiejących dostrzegać korzyści tam, gdzie innych blokują stereotypy i lenistwo umysłowe.

4. Jakimi rodzajami spraw się nie zajmujemy?

Człowiek jest jednością i zarazem indywidualnością. Prawo wypływa z człowieka, gdyż człowiek jest miarą wszechrzeczy, stąd człowiek powinien wyprowadzać wszelkie normy, w tym normy prawne z siebie, a nie poszukiwać ich z zewnątrz, od uzurpatora, który w swoim interesie narzuci mu wszelkie normy, czy to religijne, czy to moralne, czy to prawne czyli go zniewoli dla swoich celów.

Ponieważ wielu ludzi jest nieświadomych tych banalnych prawd, dlatego nie ma takich dziedzin prawnych, w których ludzie nie oczekiwaliby pomocy prawnej od Fundacji, a Fundacja nie zechciałaby im pomóc, przede wszystkim przez nieustanne uświadamianie ludzi o mocy, jaką ludzie mają wewnątrz siebie, którą powinni uwalniać, aby żyć pełną piersią.

Od danej sytuacji zależy, czy Fundacja sporządzi potrzebującemu pomocy projekt pisma, zapozna go z jego treścią i uprzedzi o ewentualnych skutkach wynikającej z niego treści czy też w danej sprawie będzie konieczne pełnomocnictwo nieprocesowe, czy wreszcie zastępstwo procesowe.

Niektórzy nasi woluntariusze posiadają stosowne uprawnienia zawodowe, także do przyjęcia pełnomocnictwa procesowego w danym sporze sądowym.

 

Uwaga!

W razie wątpliwości co do rodzaju lub zakresu sprawy prosimy o kontakt z Poradnią prawną Fundacji na stronie www.arystoteles.com po d zakładką: Kontakt pod numerami telefonu 662 268 917 lub mailem:krzysztof.majczyk@gmail.com