Kto i jak może Wam pomóc?

Kto i jak może Wam pomóc?

Dwa typy pomocy; cztery sposoby pomocy;

  1. Dwa typy pomocy udzielanej przez Poradnię prawną osobie poszukującej pomocy prawnej

Bezpłatnej, czyli niezobowiązującej, bezzwrotnej pomocy prawnej osobie poszukującej pomocy Poradnia prawna udziela na dwa sposoby.

Pierwszym jest Przekazanie rozwiązania sporu wraz z szacunkowym budżetem sprawy, możliwym do poniesienia przez poszukującego pomocy wespół z Poradnią oraz do poniesienia na rynku usług prawnych. W/w koszty pomocy w/w osobom ponosi Fundacja z własnego budżetu, nie pisząc budżetu poszukującemu pomocy, ani nie licząc na jego wdzięczność.

Drugim sposobem pomocy przez Poradnię, wymagającym budżetowania pomocy, jest realizacja pomocy procesowej, opisanej przez Woluntariusza we wstępnej Analizie sprawy wraz z rozwiązaniem sprawy i Budżetem rozwiązania sprawy.

Oczywistą rzeczą jest, że budżet rozwiązania sprawy napisany przez Poradnię dla poszukującego pomocy jest znacznie przystępniejszy dla poszukującego pomocy, bo nie zawiera usług przedsiębiorstwa zarobkowego, jakim jest każda kancelaria prawna, dźwigająca nie tylko koszty najemnego personelu (pracowników itp.), koszty lokalowe, koszty wizerunkowe (marketingu itp.), koszty nie wymienialne dalej, ale także podatki od zysku, nie pobieranego w Poradni, (podatku dochodowego), podatki od obrotu, nie ponoszonego przez Poradnię oraz innych, rozlicznych obciążeń, na poziomie kosztów jak i dochodów, nie występujących w Poradni (ZUS od pracowników najemnych w kancelarii i od właściciela itp.).

Nie mniej, Fundacja potrzebuje wsparcia finansowego w realizacji w/w budżetu od osoby poszukującej pomocy, choćby na operacje dokonywane przez Woluntariusza, który, choć nie generuje sobą kosztów płacowych, to oczekuje finansowania jego wyjazdów na wizję lokalną do w/w osoby, na grunt sporny, na przegląd akt w urzędzie lub na rozprawę itp. Budżet przeznaczony jest na refinansowanie kosztów de facto w/w osoby, podejmującej walkę procesową, takich jak opłaty administracyjne, sądowe, na biegłych itp. Wreszcie, Woluntariusze Fundacji liczą, nie pobierając żadnego wynagrodzenia od Fundacji, a tym samym – od poszukującego pomocy, że w/w osoba zechce ofiarować środki pieniężne poprzez Fundację na darowiznę dla ubogich lub na pomoc społeczną dla nich. Wszystko to zatem są wydatki finansowe poszukującego pomocy, jedne, bez których nie może, nawet sam, przeprowadzić skutecznej obrony swoich praw, inne, zbędne, ale godziwe, jakimi są przeznaczanie w/w darowizn na cele preferowane przez państwo zwolnieniem z CIT, zgodnie z  art.17 ust.1 pkt 4 ustawy o CIT.

Szczegóły dotyczące systemu finansowego Fundacji możesz znaleźć pod tytułem: Bezpodatkowy finansowo – księgowy system Fundacji.

 

2. Cztery sposoby pomocy udzielanej przez Poradnię prawną osobie poszukującej pomocy prawnej

Poradnia prawna przy Fundacji Arystoteles udziela pomocy osobie poszukującej pomocy na cztery sposoby:

  1. sporządza Wstępną Analizę sprawy ze Sposobami jej rozwiązania oraz Wyceną nakładów finansowych na rozwiązanie tej sprawy (w tym sporządza budżet sprawy danego pokrzywdzonego); Wstępna analiza jest de facto  odpowiedzią na pytanie, czy Poradnia widzi rozwiązanie sporu i jak zamierza go rozwiązać, jeżeli rozwiązanie wymaga interwencji osoby innej niż korzystający z pomocy a zwłaszcza, jeżeli rozwiązanie wymaga zaangażowania pełnomocnika procesowego do sporu sądowego.
  2. angażuje własnych Woluntariuszy, w tym prawników i finansistów, do realizacji w/w pomocy we własnym zakresie, jako Poradnia prawna przy Fundacji Arystoteles, którzy nie pobierają od Fundacji żadnego wynagrodzenia (Fundacja, Zarząd ani żaden z Woluntariuszy nie są etatowymi pracownikami ani nie są zleceniobiorcami Fundacji),
  3. koordynuje przepływy finansowe w/w budżetu na rozwiązanie w/w sprawy, czyli opłaca ze środków powierzonych przez beneficjenta pomocy, według z góry wyliczonego budżetu sprawy, wszelkie opłaty administracyjne, sądowe i usługi rynkowe na realizację w/w sprawy,
  4. typuje i angażuje osoby trzecie, w razie niemożności rozwiązania w/w sprawy we własnym zakresie przez Poradnię prawną.

Szczegóły udzielania pomocy prawnej przez Poradnię prawną znajdziesz pod tytułem: Zasady pomocy prawnej.

  1. W razie wątpliwości prosimy o skorzystanie z tytułu: Kontakt czyli z telefonu pod numerem: 662-268-917 lub 660-467-347.